-47%

Evo Bianco


  • Fiyatlarımız m²’dir
  • Taş Çeşitleri : Kültür Taşı
  • Boyutlar : 18 – 930 cm2
  • Kalınlık : 1.50 – 2.00 cm
  • Bir Kutu İçeriği * 1.21 m2
  • Derz Aralığı    : Yok
  • Ağırlık :  25 kg/m²

645,14  1.206,82 

Dekoratif Kültür Taşı Evo Ürün Detayı: Sena Stone doğal taşlalara oranla yarı yarıya hafif olması, düşük maliyeti, kolay uygulanabilmesi, yıllar sonra bile bakım gerektirmemesi, solmayan renkleri ve ısı yalıtım özelliğiyle iç ve dış mekanlarda, evlerde, işyerlerinde, şömine ve bacalar gibi pek çok alanda tercih edilmektedir.

Kültür Taşlarının Özellikleri :

1 m2 ağırlığı 35– 45 kg arasındadır. İçerisindeki Pomza(bims) kumu sayesinde ses ve ısı yalıtımı sağlar. Yanıcı ve parlayıcı değildir. İnsan sağlığına zararlı hiçbir yan etkisi yoktur. İçerisindeki yüksek dayanımlı çimento sayesinde, taşın genelinde ve yüzeyinde yeterli bir dayanım sağlar. Dış etkilere dayanıklıdır. Üretilen taşların kalınlıkları dokuya göre 1 – 2.5 cm arasında dır. Buda uygulanacak mekanda gereksiz kayıplarını ortadan kaldırır. Her model için özel olarak tasarlanmış köşe taşları vardır.

Dekoratif Kültür Taşları, Uygulamada Usta’nın Kullanması Gereken Aletler :

Mala, derz malası, Çirpi İpi veya metal çıta, derz artısı, derz poşeti veya pompası , spiral makinesi, harç teknesi ve el arabası.

Yüzey Hazırlanması

* Dekoratif Kültür Taşları , betonarme perde, kolon, kiriş, delikli tuğla, dolgu tuğla, gaz beton, kaba sıva gibi rijit bir yüzeye sahip ve stabil yapılı tüm yüzeylerin üzerine uygulanabilir. Yüzeyde boya, yalıtım malzemesi artıkları, çapak ve harç kırıntıları, yağ, toz, iyi yapışmamış taşıyıcı olmayan sıva tabakaları v.b. yapışmayı engelleyici kaplamalar varsa kaldırılmalıdır. Daha büyük pürüzlü yüzeylerde ise kaplamalar kazınmalı, bu mümkün değilse yeniden sıvanarak düzeltilmelidir.  Alçıpan bölme duvarların eklerinin derz bandı veya komple fileli sıvanlaması gerekmektedir.

* Uygulama yapılacak duvar rutubetli ise, duvar gövde ve yüzeyleri mutlaka kurutulmalıdır.

Dekoratif Taşlar’da Uygulama Boyunca Duvarların Korunması

* Dekoratif kültür taşları uygulama sırasında ve uygulamanın bitirilmesinden itibaren özellikle ilk gün yapıştırıcı mukavemetini kazanıncaya kadar dış hava şartlarından (yağmur suyu, inşaat atık suyu v.b. nem, sulardan, dondan ve aşırı güneşten) korunmalıdır. Bunun için uygulamanın üzerine, kültür  tuğla ile arasında boşluk kalacak şekilde naylon ve branda türü örtüler örtülmelidir.

ÜRÜNLER İSTANBUL İÇİ NAKLİYE FİRMASI İSTANBUL DIŞI AMBAR İLE KARŞI ÖDEMELİ OLARAK GÖNDERİLİR.

0 Yapılan Yorum

0.0 Genel Ortalama
0
0
0
0
0

“Evo Bianco” Ürünümüz için ilk yorumu yapan siz olun!

Henüz hiç yorum yok.

PayTR